Tokio Hotel vystoupí v Telmexu

4. října 2015 v 11:29 | Suzy =) |  Interviews & Articles
Členové kapely Tokio Hotel mají slabost pro party a noční kluby. Dalo by se říct, že koncert, který budou mít v Auditorio Telmex 2. září jako součást světového turné Feel It All, bude show "show s kocovinou," řekl Bill Kaulitz, protože první den v měsíci budou s Tomem slavit své narozeniny.

Bill v rozhovoru s NTR přiznal, že oslava bude s nejnadšenějšími speciální hosty - s jejich mexickými fanoušky.

"Rozhodně tam jsou nejzábavnější, milujeme koncertovat v Latinské Americe kvůli šílenství a energii, která tam je. Ve skutečnosti jsou jedním z nejlepších publik na světě," řekl frontman německé kapely, která startuje své turné v červenci ve Spojených Státech, v srpnu navštíví Kolumbii, Peru, Argentinu, Brazílii a uzavřou ho třemi koncerty v Mexiku na začátku září; Mexico City, Guadalajara a Monterrey.

Je to 7 let, co Tokio Hotel stáli na pódiu Auditorio Telmex, když se zúčastnili MTV Video Music Awards. Jejich první dvě alba Schrei (2005) a Scream (2007) se umístila na vrcholu světových hitparád. A jejich úspěch byl upevněn alby Humanoid (2009) a Kings of Suburbia (2015), prvním albu po 5 letech.

"Album je velmi inspirované DJs, nočními kluby, chozením ven a party. Pro světové turné Feel It All jsme chtěli show, která vizuálně odráží elektronický zvuk alba, experimentovali jsme se speciálním osvětlením a kostýmy. Koncerty mohou být na malých pódiích v Evropě & USA, ale i ve větších prostorách jako v Latinské Americe," vysvětloval Tom Kaulitz.

Bill doplnil, že chtěli nové album odlišit od ostatních, takže vzali elektronickou kulturu z jejich rodného Německa, které se těší z velkého množství tanečních klubů.

"Je to velmi odlišné od naší předchozí práce, a abych byl upřímný, chtěli jsme to tak. Vzali jsme si dlouhou pauzu a nějakou chvíli nic nedělali, abychom si vyčistili hlavu a zjistili, jaký druh hudby jsme chtěli dělat. Došli jsme do bodu, kdy jsme zjistili, že všichni rádi tančíme a slavíme, takže tohle byl ten okamžik."

S albem Kings of Suburbia objevují noční život jako způsob života, mluví o tanečním parketu, kocovině, bavení se a výstřednosti. Video k jejich songu "Feel It All" bylo odsouzeno za explicitní obsah o užívání drog, který je součástí textu "feel it all, don't look back, the time is now".

NTR se kapely zeptalo, zda vnímají noční život tak, jak ho definuje Ricky Martin v Livin' La Vida Loca. Tom argumentoval: "Nevidíme to jako Ricky Martin, ale ano, milujeme noční kluby, možná až moc, abych byl upřímný" (směje se).

Tokio Hotel se vrátili do bizardní módy s futuristickými prvky. Během koncertu nosí Bill kostým krále, zatímco Tom, Georg Listing (basa) a Gustav Schäfer (bicí) se objevují jako postavy v dekadentním světě, kde převládají zvuky elektronické hudby, geometrické projekce a barevných světel.

Na jejich show v Mexiku bude německá kapela hrát v klidu, ale mají za cíl vytvořit zábavnou atmosféru se songy z jejich nového alba a s hity z předchozích alb.

"Na koncertě máme část, kde fanoušci přijdou na pódium, to je vždycky skvělý moment. Fanoušci mají rádi i klidnější momenty, uprostřed setu budeme zpívat staré songy akusticky," vysvětluje Bill. "V Kings of Suburbia je část, kde je všechno zaměřené na Toma jako kytaristu, má sólo a je to jeden z vrcholů celé show," potvrdil Georg.

"Budeme hrát nové album, přivezeme spoustu světel, kostýmů a myšlenkou je proměnit místo v klub a mít velkou party s našimi fanoušky. Celý set je velmi elektronický, takže si jsme jisti, že se budou cítit jako v klubu a přijdou slavit s námi," řekl Tom.

I když členové Tokio Hotel ještě nepřekročili 30 let, stále mají mladého ducha. Bill nemá dlouhé a načechrané vlasy, Tom nemá dredy, Georg už taky nemá dlouhé vlasy a Gustav nosí brýle, ale drží se myšlenky zábavy a přivádí fanoušky k šílenství.

"Myslím, že jsme stejné děti jako předtím, ale samozřejmě takhle nemůžeme zůstat navždy. Začínali jsme v 15 a teď máme 25, nemůžeme se tomu vyhnout, stárneme, nemusíme se nám to nutně líbit, ale je to tak. Většina našich fanoušků vyrostala s námi a Tokio Hotel jsou dlouhou dobu součástí jejich životů. Budeme i nadále po jejich boku, zestárneme spolu," řekl Bill, který kromě vytváření své vlastní unisex módní řady píše společně se svým bratrem i knihu.

Tom poděkoval fanouškům za jejich trpělivost a pětileté čekání na album, obzvlášť v Guadalajaře museli čekat 7 let na jejich první koncert.

"Velmi si ceníme, že byli tak trpěliví a čekali na nové album. Obzvlášť teď, když se hudební byznys tak rychle mění, že si toho ani nevšimnete. Je privilegium mít fanouškovskou základnu tak silnou a milou. Latinští fanoušci jsou velmi intenzivní a my milujeme energii, kterou nám na pódiu dávají, jsme nadšeni a je to velká zábava. Nemůžeme se dočkat, až vám zahrajeme tuhle show, myslím, že to bude intenzivní a zábavné," řekl Bill Kaulitz.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.