Tokio Hotel: Kultovní děti, které dospěly

4. dubna 2015 v 15:58 | Suzy =) |  Interviews & Articles
"Láská nemá žádné pohlaví nebo náboženství, nemá žádné hranice" - Tokio Hotel mluvili s KALTBLUT o svém novém albu "Kings of Suburbia" [Island Records] a nadcházejícím světovém turné "Feel It All: The Club Experience", které odstartuje příští týden v Londýně. Inspirováni svévolným hýřením svého nově nalezeného domova v centru Los Angeles, oblíbení ztracení kluci z Německa, Bill & Tom, konečně dospěli - ale cítí se stále jako mimozemšťané?
Jak jste nahráli nové album?
Bill: Georg a Gustav bydleli pořád v našem rodném města, pořád bydlí v Německu. Já a Tom jsme se přestěhovali do LA, takže celou dobu jsme nepracovali spolu, ale setkávali jsme se ve studiu kvůli nahrávání pro kapelu a kvůli živému nahrávání. Jednou za čas přijeli do LA, potom jsme se s nimi setkali v Německu.
Tom: Také jsme byli v Německu. Nahrávali jsme v hodně různých studiích. Myslím, že tahle deska nám zabrala čtyři roky práce, neustále jsme byli ve studiu, kde jsme produkovali a psali. Takže na konci to byla sbírka čtyř let skládání songů - skončili jsme nahráváním na mnoha různých místech.

Čtyři roky je opravdu dlouhá doba!
Bill: Jo, já vím, ale neustále jsme na tom pracovali. Napsali jsme hodně songů. Měli jsme tolik songů, které na desce ani neskončily a raději jsme zvolili méně songů, abychom mohli vytvořit perfektní album. Rozhodli jsme se zveřejnit jedenáct skladeb. Také jsme napsali hodně songů, které jsme napsali pro sebe a nabídneme je jiným interpretům. To je něco, co jsme chtěli dělat, produkovat i pro ostatní lidi.

O jakých ostatních interpretech přemýšlíte?
Tom: Oh, nevím, obecně si užíváme dobrou hudbu, takže na konci dne nepřemýšlím o určitém žánru nebo něčem takovém. Umím si užít to, co má dobrou produkci, nezáleží na typu hudby - umím si užít dobrý popový song, dobrý rockový song, mám rád každý druh hudby, pokud je dobře udělaná. Jsem 100% otevřený novým nápadům.


Musí být důležité najít nový směr poté, co jste tolik let spolu?
Bill: Oh jo, určitě. Obzvlášť po posledním albu jsme potřebovali pauzu a změnu získat novou inspiraci, protože jsme nevěděli, jakou hudbu chceme dělat. Všechno jsme řekli, všechno jsme udělali, byli jsme trochu unavení a nevěděli, co dělat. Nechtěli jsme udělat jen další album, které zní stejně. Takže jsme si mysleli, že potřebujeme žít naše životy, abychom získali inspiraci.
To je důvod, proč jste se rozhodli odstěhovat do LA?
Tom: Uh huh, jo. V té době pro mě bylo velmi těžké žít tady v Německu kvůli soukromým důvodům. Vždycky jsme měli fanoušky a lidi, kteří nás sledovali, nebyli jsme schopni jít ven bez ochranky. Pokaždé, kdy jsme přijeli z turné nebo chtěli mít přestávku, byli jsme velmi střeženi, bylo to jako vězení. Nemohli jsme jít ven a získat inspiraci! Opravdu jsme potřebovali tuto změnu. Uvědomili jsme si, že i my máme život. Myslím si, že když jste mladí, tak si to opravdu neuvědomíte. Vzpomínám si, že když jsme po třech letech neustálého koncertování přijeli domů, opravdu jsem nevěděl, co dělat, protože jsem neměl žádný život. Když neustále cestujete, neuvědomíte si to, ale když přijdeme domů, zasáhne vás to a potom můžete spadnout do černé díry. Takže důvod, proč jsme šli do LA, byl kvůli soukromým důvodům, a potom jsme začali cítit, že chceme pracovat na desce a vzít si čas, být kreativní, necítit tlak od labelu. Prostě jsme chtěli psát a pracovat jako producenti.

Myslíte si, že odstěhování do LA a vaše zážitky formovaly nové album?
Bill: Určitě, začali jsme úplně nový život.
Tom: Naprosto nám to vyšlo.
Bill: Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Myslím si, že jsme pořád psychouši! Ale pokud jde o osobní úroveň, tak nevím, co by se stalo, kdybychom zůstali v Evropě. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsme kdy udělali.

Byli jsme opravdu překvapení, když jsme viděli video "Love Who Loves You Back" - je to jako typická páteční noc v Berlíně! Bylo úmyslně naplánováno, aby vaše videa byla provokativní?
Bill: Lidé se nás ptali, protože před vydáním alba jsme zveřejnili tři videa a byli jsme konfrontováni s "Ah, všechno je tak sexuální!" a my jsme si to ani neuvědomili! Pokaždé, kdy děláme rozhodnutí, je to velmi spontánní a vychází to z našeho čistého instinktu. Když jsme psali tyto tři songy, tak v hlavě jsem měl už koncept pro videa. Vždycky mám dost zapálený nápad toho, co chci dělat, a pro "Love Who Loves You Back" jsem takové video chtěl udělat už dlouhou dobu, už když jsme dělali poslední album, ale nebyl správný režisér a správný song. Vždycky jsem měl tento nápad, takže když jsem napsal tento song, věděl jsem, že video bude takové. Nápad inspirovaný filmem "Parfém" režírovaný Tomem Tykwerem. Chtěl jsem tento nápad zapojit do videa, ale místo parfému jsme použili hudbu, protože mám pocit, že tohle je sdělení songu. Je to o tom, že láska nemá žádné pohlaví nebo náboženství, nemá žádné hranice. A já to chtěl přenést i zábavnou cestou. Mám pocit, že hodně lidí sleduje naše videa, takže jsem chtěl udělat něco takového.

Takže jedete na turné?
Bill: Do 5. máme volno a potom jedeme do Londýna. Jsme opravdu nadšení, bude to skvělá show. Je to trochu nervy drásající, protože když na něčem pracujete tak dlouho, chcete, aby sound byl tak dobrý, jak je to jen možné. Plus jsme nervózní kapela! Před každým koncertem jsme velmi nervózní, a to i po letech!
Tom: Jo, myslím si, že se to zhoršuje!
Bill: Nemyslím si, že o to někdy přijdeme. Možná je to součástí toho všeho, obzvlášť když máte nové album, jste velmi nervózní.
Tom: Přeju si, abychom byli méně nervózní.
Bill: Jo, ale já jsem dobrý v práci pod tlakem, většinu času jsem lepší.
Na našem Twitteru jsme zmínili, že s vámi budeme dělat rozhovor, a máme tady několik otázek od vašich fanoušků!
Otázka #1 od Sandrine Tan: Jaký jazyk je pro vás nejpěknější?
Tokio Hotel: Italština!
Bill: Miluju Italy, myslím si, že jsou všichni krásní uvnitř a zvenčí. Jsou tak pěkní! Je to velmi milá země, miluju celou kulturu, jídlo, architekturu. Obzvlášť jazyk!

Otázka #2 od Devyn: Jakou hudbu posloucháte v poslední době?
Bill: Právě teď miluju song od Lenny, který se jmenuje "Because I Love You". Je to super song.
Tom: Další skvělý song se jmenuje "Shadow of the Sun" od Taped Rai. Někdo přijde se super songem a potom si ho každý koupí!
Bill: Musíme přiznat, že opravdu neposloucháme tolik hudby, když se soustředíme na naše vlastní věci. Když celou dobu děláme hudbu, jako právě teď, kdy každý den zkoušíme set nebo dva sety, což znamená, že hrajeme téměř 42 songů. Ale na konci jste tak unavení z poslechu hudby, protože se dlouho soustředíte na svou vlastní hudbu. Taky si myslím, že nový song od Ellie Goulding je velmi dobrý.
Otázka #3 od Elizabeth Joseph: Jak dlouho se znali Georg a Gustav předtím, než se seznámili s dvojčaty?
Georg: Nebylo to příliš dlouho, bylo to rok nebo nějak tak. Prostě jsme se připojili.
Tom: Havně tehdy, když nás uviděli v klubu, tak moc se chtěli připojit k naší kapele! (směje se)

Otázka #4 od Whitney: Na který z vašich nových songů se nejvíc těšíte, až budeme hrát live?
Bill: Když teď zkoušíme, tak si myslím, že zahájení koncertu bude skvělé. Nechci prozradit, který song to bude! (směje se) Opravdu si myslím, že "Stormy Weather" bude naživo skvělý.
Gustav: Myslím si, že hrát naživo Masquerade" bude opravdu dobré.
Bill: "The Heart Get No Sleep" bude taky super.

Otázka #5 od @TokioHotelFans: Co můžou fanoušci očekávat od nové live show a turné?
Bill: Když jsme teď v procesu, tak jsme rádi, že naši desku můžeme konečně sdílet s lidmi. Tím, že hrajeme před lidmi, tak můžeme vidět nejen je, ale i to, jak moc si to užívají.
Tom: Můžou očekávat hodně! Snažili jsme se zapojit skvělou produkci do malých prostorů a přivezeme hodně nových věcí. Bude to opravdu speciální show. Chtěli jsme vytvořit něco, co tu předtím nebylo.
Bill: Takže jsme vyzkoušeli hodně věcí, vyzkoušeli jsme používat hodně různých nástrojů, na které jsme nebyli zvyklí hrát: klávesy a piano. Je tady tolik programování, zpracování a nových technik, které se objeví na show, kterou jsme předtím nedělali. Nemyslím si, že něco takového dříve někdo udělal! Máme skvělé osvětlení a videoprodukci, prostě úplně nový koncept. Jsme opravdu nadšení, že to můžeme sdílet s našimi fanoušky.
Tom: Je to skutečný projekt, je to projekt i pro nás. Obzvlášť dát hudbu dohromady, přenést ji na pódium a novým způsobem použít různé zvuky. Je v tom hodně technických aspektů a musíme se na ně taky spoléhat, takže uvidíme, jak to bude fungovat!

Otázka #6 od Shabnam Zareen: Jsem 'Alien' z Bangladéše, přijedete někdy do mé země?
Tom: Určitě tam chci!
Bill: Rád bych! Tento rok budeme cestovat po celém světě, chceme hrát všude, takže možná pojedeme do Bangladéše!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.